Kešu Natural 1 Kg Wolfberry

49178

Nový produkt

Kešu Natural 1 Kg Wolfberry. Vynikající nepražená a nesolená pochoutka jak k přímé konzumaci, tak na vaření a pečení.

Více informací

Tento produkt není momentálně k dispozici.

O dostupnosti zboží Vás budeme rádi informovat.

0 Kč s DPH

Více informací

Kešu oříšky jsou jedlé nažky ledvinovníku západního (Anacardium occidentale). Tento až 12 metrů vysoký tropický strom má svoji pravlast v severovýchodní Brazílii a kromě kešu oříšků se velmi cení i jeho dřevo. Dnes je, díky portugalským mořeplavcům, kteří ho dovezli v 16. století do Indie a Mozambiku, rozšířen téměř po celém světě v suchých tropických oblastech.

Na ledvinovníku rostou zdužnatělé jedlé stopky, které jsou podobné hruškám a říká se jim “kešu jablko“. Celé plody se v oblastech pěstování používají ke krmení dobytka, ale protože je dužnina velmi bohatá na vitamín C, tak slouží i k výrobě šťáv, kompotů, džemů a vína. V dolní části těchto nepravých plodů se nachází i semena ledvinového tvaru, která jsou po celém světě známa jako kešu ořechy.

Kešu ořechy nejde v obchodech koupit ve skořápkách, protože vnitřek skořápek obsahuje lepkavý olej kardol, který musí být z oříšků komplikovaně, ale pečlivě odstraněn. Tento olej se využívá při průmyslové výrobě insekticidů a laků. Protože se jedná o poměrně náročnou proceduru, než jsou kešu vhodné ke konzumaci, patří právě tyto ořechy na trhu k těm dražším.

Kešu ořechy obsahují méně tuků než většina jiných ořechů, navíc asi 82% těchto tuků jsou nenasycené mastné kyseliny. A aby toho nebyla málo, tak z těchto 82 % nenasycených mastných kyselin patří k mononenasyceným. Kromě toho ale v kešu oříšcích najdete i poměrně značné množství pro organismus důležitého draslíku, hořčíku nebo fosforu.

Medium kešu ořechy mají úžasně nasládlou chuť. Díky kvalitnímu zpracování jsou krásně křupavé a lze je konzumovat buď přímo, nebo je lze přidávat do müsli, jogurtů a různých pečených a vařených jídel. Vynikající jsou také rozmixované například s kokosovým mlékem, rozinkami a medem, slanou variantu si pak vytvoříte z vody, růžové soli, česneku a bylinek.

Vitamíny a minerály ve 100g: Vápník: 43mg; Železo: 5.03mg; Hořčík: 258mg; Fosfor: 457mg; Draslík: 546mg; Sodík: 15mg; Zinek: 5.16mg; Thiamin: 0.312mg; Riboflavin: 0.187mg; Niacin: 1.599mg; Vitamin B6: 0.252mg; Kyselina listová: 68µg

Nutriční hodnoty ve 100g:
Energetická hodnota:
 2314 kJ / 553 kcal; Tuky: 43,9 g; z toho nasycené mastné kyseliny: 7,8 g; Sacharidy: 30,2 g; z toho cukry: 5,9 g; Vláknina: 3,3 g; Bílkoviny: 18,2 g; Sůl: 0 g.

Země původu: Indie, Vietnam, Afrika

Obsah balení: 1000g

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: