Hřib smrkový - sušené houby 20 g Wolfberry

49090

Nový produkt

Hřib smrkový - sušené houby 20 g Wolfberry. Hřib smrkový je nejčastějším zástupcem pravých hřibů, tzv. praváků. V místní i mezinárodní gastronomii mají hřiby své nezastupitelné místo. Ať čerstvé nebo sušené, výborně ochucují jídlo. Sušením ztrácejí na hmotnosti, kdy 10g sušených hub vydá za cca 100 - 140 g čerstvých hub. Sušené houby jsou určené především k tepelné úpravě.

Více informací

0 Kč s DPH

Více informací

Jak konzumovat sušené hřiby smrkové
Hřiby lze v kuchyni používat stejně jako ostatní jedlé houby. Mají všestranné použití pro masové pokrmy, náplně, polévky a omáčky. Před použitím je namočte minimálně na 1 hodinu do vlažné vody, důkladně propláchněte a vždy povařte cca 10 minut. Sušené hřiby nejsou určené k přímé konzumaci. Čerstvé nemají tak výrazné aroma jako sušené.

Charakteristika
Hřib smrkový (Boletus edulis) je nejčastějším zástupcem pravých hřibů. Je kulinářsky velmi cenný a všestranně využitelný. Roste převážně ve smíšených a listnatých lesích, pod smrky, duby, buky a břízami. Je velmi rozšířený v celé Evropě a na severní polokouli. Hřib smrkový obsahuje prvky, mající vliv na lidské zdraví. Je to především draslík a hořčík, síra a fosfor. Draslík se podílí na správné funkci svalů, hořčík a fosfor jsou důležitou složkou správného vývoje zubů a kostí, síra je antibakteriální činidlo.

Nutriční hodnoty ve 100 g
Energetická hodnota: 1480 kJ/352 kcal; Tuky: 4,2 g; z toho nasycené mastné kyseliny: 0,5 g; Sacharidy: 36 g; z toho cukry: 0 g; Vláknina: 24 g; Bílkoviny: 35 g; Sůl: 0,34 g.

Složení
100% hřib smrkový

Skladování
Výrobek uchovávejte na suchém a studeném místě. Po otevření chraňte před vlhkem. Pro delší dobu udržení jedinečného aroma praváků skladujte při teplotě - 18°C.

Země původu

Česká republika

Obsah
20 g

Parametry

Země původu Německo
Produkty bez alergenů Bez mléka, Bez sóji, Bez vlčího bobu (Lupina), Bez lepku, Bez hořčice, Bez sezamu, Bez skořápkových plodů, Bez celeru, Bez siřičitanů, Bez podzemnice olejné (arašídů), Bez vajec

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: