Kešu ořechy BIO 100g Wolfberry

40120

Nový produkt

Kešu ořechy BIO 100g Wolfberry. Vynikající nepražená a nesolená pochoutka jak k přímé konzumaci, tak na vaření a pečení.

Více informací

0 Kč s DPH

Více informací

Kešu oříšky jsou jedlé nažky ledvinovníku západního (Anacardium occidentale). Tento až 12 metrů vysoký tropický strom má svoji pravlast v severovýchodní Brazílii a kromě kešu oříšků se velmi cení i jeho dřevo. Dnes je, díky portugalským mořeplavcům, kteří ho dovezli v 16. století do Indie a Mozambiku, rozšířen téměř po celém světě v suchých tropických oblastech.

Na ledvinovníku rostou zdužnatělé jedlé stopky, které jsou podobné hruškám a říká se jim “kešu jablko“. Celé plody se v oblastech pěstování používají ke krmení dobytka, ale protože je dužnina velmi bohatá na vitamín C, tak slouží i k výrobě šťáv, kompotů, džemů a vína. V dolní části těchto nepravých plodů se nachází i semena ledvinového tvaru, která jsou po celém světě známa jako kešu ořechy.

Kešu ořechy nejde v obchodech koupit ve skořápkách, protože vnitřek skořápek obsahuje lepkavý olej kardol, který musí být z oříšků komplikovaně, ale pečlivě odstraněn. Tento olej se využívá při průmyslové výrobě insekticidů a laků. Protože se jedná o poměrně náročnou proceduru, než jsou kešu vhodné ke konzumaci, patří právě tyto ořechy na trhu k těm dražším.

Kešu ořechy obsahují méně tuků než většina jiných ořechů, navíc asi 82% těchto tuků jsou nenasycené mastné kyseliny. A aby toho nebyla málo, tak z těchto 82 % nenasycených mastných kyselin patří k mononenasyceným. Kromě toho ale v kešu oříšcích najdete i poměrně značné množství pro organismus důležitého draslíku, hořčíku nebo fosforu.

Wolfberry kešu ořechy jsou v BIO kvalitě a mají úžasně nasládlou chuť. Díky kvalitnímu zpracování jsou krásně křupavé a lze je konzumovat buď přímo, nebo je lze přidávat do müsli, jogurtů a různých pečených a vařených jídel. Vynikající jsou také rozmixované například s kokosovým mlékem, rozinkami a medem, slanou variantu si pak vytvoříte z vody, růžové soli, česneku a bylinek.

Vitamíny a minerály ve 100g: Vápník: 43mg; Železo: 5.03mg; Hořčík: 258mg; Fosfor: 457mg; Draslík: 546mg; Sodík: 15mg; Zinek: 5.16mg; Thiamin: 0.312mg; Riboflavin: 0.187mg; Niacin: 1.599mg; Vitamin B6: 0.252mg; Kyselina listová: 68µg

Nutriční hodnoty ve 100g: Energie: 2440kJ / 588kcal; Bílkoviny: 18g; Tuk: 43.9g; Sacharidy: 30g; Vláknina: 3.3g

BIO výrobek pod kontrolou: CZ-BIO-002

Země původu: Vietnam
Obsah balení: 100g

Parametry

Cílová skupina vegan, BIO
Země původu Vietnam
Produkty bez alergenů Bez siřičitanů, Bez vajec, Bez mléka, Bez lepku, Bez sezamu, Bez sóji

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: