Kešu pražené solené 250g Medium Zobrazit větší

Kešu pražené solené 250g Medium

40310

Nový produkt

Kešu pražené solené 250g Medium. Vynikající pražená a solená pochoutka jak k přímé konzumaci, tak na vaření a pečení.

Více informací

Tento produkt není momentálně k dispozici.

O dostupnosti zboží Vás budeme rádi informovat.

0 Kč s DPH

Více informací

Kešu oříšky jsou jedlé nažky ledvinovníku západního (Anacardium occidentale). Tento až 12 metrů vysoký tropický strom má svoji pravlast v severovýchodní Brazílii a kromě kešu oříšků se velmi cení i jeho dřevo. Dnes je, díky portugalským mořeplavcům, kteří ho dovezli v 16. století do Indie a Mozambiku, rozšířen téměř po celém světě v suchých tropických oblastech.

Na ledvinovníku rostou zdužnatělé jedlé stopky, které jsou podobné hruškám a říká se jim “kešu jablko“. Celé plody se v oblastech pěstování používají ke krmení dobytka, ale protože je dužnina velmi bohatá na vitamín C, tak slouží i k výrobě šťáv, kompotů, džemů a vína. V dolní části těchto nepravých plodů se nachází i semena ledvinového tvaru, která jsou po celém světě známa jako kešu ořechy.

Kešu ořechy nelze v obchodech koupit ve skořápkách, protože vnitřek skořápek obsahuje lepkavý olej kardol, který musí být z oříšků komplikovaně, ale pečlivě odstraněn. Tento olej se využívá při průmyslové výrobě insekticidů a laků. Protože se jedná o poměrně náročnou proceduru, než jsou kešu vhodné ke konzumaci, patří právě tyto ořechy na trhu k těm dražším.

Kešu ořechy obsahují méně tuků než většina jiných ořechů, navíc asi 82% těchto tuků jsou nenasycené mastné kyseliny. A aby toho nebyla málo, tak z těchto 82 % nenasycených mastných kyselin patří k mononenasyceným. Kromě toho ale v kešu oříšcích najdete i poměrně značné množství pro organismus důležitého draslíku, hořčíku nebo fosforu.

Medium pražené kešu ořechy jsou krásně křupavé a mají jemnou chuť. Díky kvalitnímu zpracování je lze konzumovat buď přímo, nebo je přidávat do salátů, dresinků a různých pečených, případně vařených jídel. Vynikající jsou také rozmixované například s vodou, růžovou solí, česnekem a bylinkami.

Vitamíny a minerály ve 100 g
Vápník:
45 mg; Železo: 6.00 mg; Hořčík: 260 mg; Fosfor: 490 mg; Draslík: 565 mg; Zinek: 5.60 mg; Thiamin: 0.20 mg; Riboflavin: 0.20 mg; Niacin: 1.40 mg; Vitamin B6: 0.256 mg; Kyselina listová: 69 µg

Nutriční hodnoty ve 100 g
Energie:
2433 kJ / 581 kcal; Bílkoviny: 16.8 g; Tuky: 47.8 g - z toho nasycené 7.2 g; Sacharidy: 30.2 g - z toho cukry 5.0 g; Vláknina: 3.3 g; Sůl: 1.5 mg

Skladování
V suchu a temnu.

Alergeny
Ořechy a výrobky z nich.

Země původu
Indie

Obsah
250 g

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: