Žitná mouka celozrnná jemná BIO 400g Wolfberry

40113

Nový produkt

Wolfberry Žitná mouka celozrnná jemná v BIO kvalitě. Vhodná pro výrobu domácího chleba, baget, dalamánků, perníku a jiných moučníků.

Více informací

19,00 Kč s DPH

47,50 Kč/kg

Více informací

Žito patří od pradávna k nejdůležitějším obilovinám v lidské stravě a žitná mouka vzniká rozemletím žitného zrna. Žito je blízce “příbuzné“ se pšenicí, ale má tmavší a má tenčí zrna. Žito obsahuje ze všech obilovin nejvíce lysinu a je výborným zdrojem mnoha vitamínů, minerálů. Žitná mouka má navíc s ohledem na trávicí trakt velmi výhodné složení, takže i díky obsahu vlákniny je její skladba pro člověka velmi příznivá.

Wolfberry celozrnná žitná mouka se výborně hodí na výrobu domácího žitného pečiva - chleba, baget, dalamánků, perníku a jiných moučníků. Má bílou barvu s nádechem do šeda a pro člověka je mnohem lépe stravitelná než jiné druhy mouk. I částečné použití celozrnné žitné mouky spolu s pšeničnou bílou nebo špaldovou moukou se docílí delší trvanlivosti a vláčnosti pečiva. Díky tomu, že žitná mouka obsahuje velmi malé množství lepku, tak špatně kyne a je proto potřeba ke každým čtyřem dílům žitné mouky přidat alespoň jeden díl mouky světlé.

Wolfberry celozrnná žitná mouka se liší od bílých typů mouk tím, že je zpracováno a mleto celé vyčištěné zrno této obiloviny. Tím, že přitom nejsou odstraňovány obalové vrstvy a klíček, které mimochodem obsahují největší množství cenných látek, je tato mouka pro organismus daleko výživnější. Navíc se z ní uvolňuje energie postupně a je vynikajícím zdrojem sacharidů.

Vitamíny a minerály ve 100g: Vápník: 24mg; Železo: 2.54mg; Hořčík: 63mg; Fosfor: 225mg; Draslík: 374mg; Sodík: 2mg; Zinek: 2.17mg; Thiamin: 0.287mg; Riboflavin: 0.114mg; Niacin: 1.727mg; Vitamín B6: 0.268mg; Kyselina listová: 34µg; Vitamín E (alfa-tokoferol): 1.43mg; Vitamín K (fylochinon): 5.9µg

Nutriční hodnoty ve 100g: Energie: 1413kJ / 342kcal; Bílkoviny: 12g; Tuk: 2g; Sacharidy: 69g; Vláknina: 6.4g

Alergeny: Lepek

BIO výrobek pod kontrolou: CZ-BIO-002

Země původu: Holandsko
Obsah balení: 400g

Parametry

Cílová skupina BIO
Země původu Holandsko
Produkty bez alergenů Bez siřičitanů, Bez sezamu, Bez skořápkových plodů, Bez vajec, Bez mléka, Bez sóji

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: