Černý čaj Yunnan BIO 100g Wolfberry

40366

Nový produkt

Černý čaj Yunnan BIO 100g Wolfberry je čaj s nezaměnitelnou zemitou chutí i vůní. Nechá vám na patře podtóny bylin, ovoce, trávy a kouře, které přímo svádí ke svobodě.

Více informací

Tento produkt není momentálně k dispozici.

O dostupnosti zboží Vás budeme rádi informovat.

49 Kč s DPH

-10 Kč

59 Kč s DPH

490 Kč/kg

Více informací

Yunnan black leaf BIO Wolfberry je čaj z jihozápadu Číny, z provincie Yunnan. Této provincii se říká "Provincie věčného jara", protože tam nikdy nemrzne, podnebí je tam mírné, vlhké a příjemné. Typicky teplé deště, mlhy a monzunový pás ve vysoké nadmořské výšce tvoří dokonalé podmínky pro pěstování zemědělských plodin. Nelze se tedy divit, že se čaj v této nádherné oblasti plné soutěsek, čisté přírody, tibetských klášterů a buddhistických chrámů pěstuje více než 1700 let a čaje odsud patří k těm nejlepším.

Yunnan black leaf BIO Wolfberry se sklízí v dubnu, v červenci a v říjnu. Čerstvě sklizené čajové lístky se nechají zavadnout a poté se ve vysokých teplotách zahřívají na pánvích. Následuje sušení na slunci a několikaměsíční fermentace. Náš Yunnan black leaf patří k čajům, které se řadí k tradičním čínským čajům, a najdete v něm opravdu to nejlepší, co lze nalézt v čajích z této oblasti.

Čaj má světlejší, spíše načervenalý nálev s plnou chutí a aroma. Jeho chuť je přirozeně nasládlá, ale je přitom lehce provokující, s jemnou, jakoby zemitou vůní, u které nevíte, jestli se jedná o kouř, nebo snídaňové cereálie. Určitě je nezaměnitelný při snídani a při nastartování nového dne, protože tento čaj je s mlékem a medem naprosto nedostižitelný.

Příprava: 6 - 8 gramů čaje vsypat do čajového filtru, přelít 0,6l vroucí vody, louhovat dle chuti 3 - 4,5 minuty.

BIO výrobek pod kontrolou: CZ-BIO-002

Země původu: Čína
Obsah balení: 100g

Parametry

Cílová skupina BIO
Země původu Čína
Produkty bez alergenů Bez skořápkových plodů, Bez celeru, Bez siřičitanů, Bez podzemnice olejné (arašídů), Bez vajec, Bez mléka, Bez sóji, Bez vlčího bobu (Lupina), Bez lepku, Bez hořčice, Bez sezamu

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: