Wayusa 100g Mlsejtezdravě Zobrazit větší

Wayusa 100g Mlsejtezdravě

41210

Nový produkt

Wayusa 100g Mlsejtezdravě je nápoj s čokoládově nasládlou kouřovou chutí s podobným obsahem kofeinu jako káva, který po celá staletí konzumují indiáni Kičua. Ti o tomto moku říkají, že je chutnější než káva a zdravější než čaj.

Více informací

Tento produkt není momentálně k dispozici.

O dostupnosti zboží Vás budeme rádi informovat.

212 Kč s DPH

2 120 Kč/kg

Více informací

Wayusa je nápoj připravovaný z listů stromu Ilex guayusa, což je strom příbuzný cesmíně paraguayské, kterou u nás známe jako yerba maté. Strom dosahuje výšky kolem 10 metrů a pochází z oblasti Amazonie. Z listů tohoto stromu se v oblasti Napo už odedávna připravuje stimulující nápoj, který je tam nedílnou součástí tradičního způsobu života.

Čokoládově nasládlá kouřová chuť nápoje je naprosto unikátní a nezaměnitelná a mezi čaji i jinými přírodními nápoji neexistuje žádné pití, kterému by se wayusa alespoň trochu podobala. Indiáni Kičua ji nechávají celou noc nad ohněm a pijí ji každé ráno před svítáním, protože jim dodává sílu a energii při lovu a fyzicky náročné práci v pralese.

Příprava: Plnou polévkovou lžíci (asi 5 g) na čtvrtlitrový hrnek přelijte vroucí vodou a nechejte louhovat 5 minut. Takto vyluhované lístky nevyhazujte, můžete je ještě využít na tradiční způsob.

Tradiční způsob: 2-3 polévkové lžíce zalijte 1 litrem vody a nechte alespoň pět minut jemně probublávat na mírném ohni. Čím déle, tím bude vaše wayusa silnější. Jednou připravenou wayusu nevyhazujte, je možné ji ještě 2-3 x převařit, případně k ní přidat trochu nové.

Wayusu můžete také jemně na sucho opražit a poté vylouhovat ve french pressu, případně pomlít na jemno a připravit v moka konvičce. Z wayusy je možné připravit vynikající ledové čaje či smoothies s ovocem. Připravenou wayusu vychlaďte, přidejte citron či limetku, třtinový cukr, med či jiné sladidlo nebo třeba zázvor či kokosové mléko.

Země původu: Česká republika
Obsah balení: 100g

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: