Rýžové vločky BIO 250g Wolfberry

40077

Nový produkt

Rýžové vločky BIO 250g Wolfberry z kontrolovaného ekologického zemědělství. Přirozeně bezlepkové a lehce stravitelné.

Více informací

Tento produkt není momentálně k dispozici.

O dostupnosti zboží Vás budeme rádi informovat.

32,00 Kč s DPH

128,00 Kč/kg

Více informací

Rýže je jednoděložná rostlina, jejíž historický původ je v Indii, kde se v okolí řeky Gangy pěstuje od nepaměti. Dnes je její největší produkce převážně v subtropických oblastech Asie a Afriky, které svým klimatem rýži nejvíce prospívají. O její velké oblibě svědčí to, že se jí sní celosvětově v různých podobách až 500 milionů tun za rok.

Rýže je velmi dobře stravitelná, obsahuje téměř 80 % sacharidů ve formě škrobů, malé množství bílkovin a téměř žádný tuk gliadinový orizin. Rýže má malou energetickou hodnotu a její obrovskou výhodou je to, že neobsahuje lepek, takže je to jedna z mála potravin, která je vhodná pro osoby trpící celiakií.

Wolfberry rýžové vločky se vyrábějí z celozrnné rýže a jsou zpracovávány tak, aby si uchovaly většinu sacharidů, bílkovin, vitamínů a minerálních látek. Jsou, stejně jako rýže, velice lehce stravitelné a vyvolávají pocit sytosti. Neobsahují gliadin, takže jsou vhodné i pro bezlepkovou dietu.

Rýžové vločky mají tu výhodu, že je stačí jen tři minuty povařit v mléce nebo vodě a máte hotový základ pro přípravu rýžové kaše, kterou stačí dochutit například medem a Wolfberry sušenými meruňkami a krájenými jablky. Rýžové vločky vám ale poslouží i jako ideální zavářka do polévek, které vám obsažený rýžový škrob zároveň krásně zahustí.

Nutriční hodnoty ve 100g: Energie: 1405kJ / 336kcal; Bílkoviny: 5.7g; Tuky: 1.1g; Sacharidy: 74.6g; Vláknina: 1.3g; Voda: 13g; Vápník: 10mg; Draslík: 100mg

Alergeny: Přirozeně neobsahuje lepek, ale balení může obsahovat stopové množství lepku.

BIO výrobek pod kontrolou: CZ-BIO-002

Země původu: Itálie

Obsah balení: 250 g

Parametry

Cílová skupina BIO
Země původu Itálie
Produkty bez alergenů Bez sóji, Bez vlčího bobu (Lupina), Bez lepku, Bez sezamu, Bez skořápkových plodů, Bez celeru, Bez siřičitanů, Bez vajec, Bez mléka

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: