Pohanková krupice BIO 200g Wolfberry

40112

Nový produkt

Pohanková krupice BIO 200g Wolfberry z šetrně namleté pohanky v BIO kvalitě. Lehce stravitelná, nutričně velmi hodnotná a přirozeně bezlepková potravina.

Více informací

21 Kč s DPH

105 Kč/kg

Více informací

Ač pohanka není obilovina, bývá mezi obiloviny, díky svým moučným zrnům, často omylem řazena. Pohanka patří do čeledi rdesnovitých, její původní výskyt byl patrně na jižních svazích Himalájí a nejstarší nálezy semen pohanky se datují do doby železné. Jednou z největších předností této plodiny je, že neobsahuje lepek, takže si ji a výrobky z ní mohou dopřát i lidé, kteří trpí celiakií.

V Čechách a na Moravě se pohanka běžně konzumovala už v 16. století a od té doby se traduje i to, že umí prohřát organismus. Postupem času ale došlo téměř k jejímu “zapomenutí“. V současnosti, kdy se lidé začali konečně zajímat o zdravé stravování, zažívá pohanka období “renesance a znovunalezení“. Je to díky tomu, že obsahuje celou řadu enzymů, vitamínů a minerálů, z nichž stojí za zmínku především fosfor, hořčík a rutin.

Rutin, kterému se dřív říkalo vitamín P nebo rutosid, napomáhá společně s některými dalšími bioflavonoidy zvyšovat hladinu vitamínu C tak, že ho buďto chrání před oxidací, nebo zvyšuje jeho využitelnost v organismu. Další pozitivní vlastností rutinu je to, že prokazatelně podporuje normální činnost kardiovaskulárního systému.

BIO Wolfberry pohanková krupice je šetrně mletá ze zrn pohanky, která je pěstovaná na kontrolovaném ekologickém zemědělství. Perfektně se hodí nejen na přípravu kaše, ale i na výrobu různých těstovin, knedlíků, halušek, lívanečků a noků.

Nutriční hodnoty ve 100g: Energie: 1445kJ / 348kcal; Bílkoviny: 9.8g; Tuk: 1.7g; Sacharidy: 72g; Vláknina: 1.6g

Vitamíny a minerální látky ve 100g: Vápník: 17mg; Železo: 2.47mg; Draslík: 320mg; Sodík: 11mg; Fosfor: 319mg; Hořčík: 221mg; Vitamín B1: 0.224mg; Vitamín B2: 0.271mg; Vitamín B6: 0.353mg; Niacin: 5.135mg

Produkt ekologického zemědělství v BIO kvalitě.

BIO výrobek pod kontrolou: CZ-BIO-002

Země původu: Holandsko
Obsah balení: 200g

Parametry

Cílová skupina BIO
Země původu Holandsko
Produkty bez alergenů Bez siřičitanů, Bez sezamu, Bez skořápkových plodů, Bez vajec, Bez mléka, Bez sóji

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: