Mák modrý BIO 250g Wolfberry

40159

Nový produkt

Wolfberry Mák modrý v BIO a RAW kvalitě. Nepostradatelná potravina české kuchyně plná vitamínů, minerálů a vlákniny.

Více informací

Tento produkt není momentálně k dispozici.

O dostupnosti zboží Vás budeme rádi informovat.

38,00 Kč s DPH

152,00 Kč/kg

Více informací

Mák (latinsky Papaver) je plodina, která rostla na území Evropy již v mladší době kamenné, což dokazují jeho nálezy v pravěkých sídlištích. Později se rozšířil do Mezopotámie, kde byl využíván jako opiát a následně pak i do Číny a celé Asie. Ve středomoří se mák používal místo soli již v 6. tisíciletí před naším letopočtem. Mák byl zasvěcen bohu spánku Hypnovi a jeho rudé květy jsou symbolem krve a padlých vojáků během válek.

Mák může dorůstat do výšky až 180 cm. Jeho plodem je tobolka, které se říká makovice, jejíž semena tvoří více než ze 40 % oleje kyseliny palmitové, stearové a linolové. Kromě toho ale obsahuje i více jak 20 % vlákniny a stejné množství bílkovin.

Mák je ale ceněný především pro obsah stopových prvků. Referenční hodnota příjmu vápníku činí 800 mg za den, přitom 100 g máku obsahuje celých 1438 mg tohoto prvku! Kdybychom pokračovali dál, tak zjistíme, že stejné množství makových semínek nám dodá více než 100 % referenční hodnoty příjmu fosforu, téměř trojnásobné množství referenční hodnoty příjmu vitamínu B1, nebo 30 % referenční hodnoty příjmu draslíku.

Wolfberry Mák modrý je produktem ekologického zemědělství v BIO a RAW kvalitě. Výborně se hodí nejen do pečiva a buchet, ale i do kaší a jogurtů. Pokud mák “nemusíte“, ale chcete využívat jeho vynikajícího nutričního potencionálu, vyzkoušejte výborné makové mléko se švestkami.
Co budete potřebovat:
•  100 g máku
•  400 ml vody
•  5 sušených švestek (můžete použít i datle, fíky, meruňky apod.)
•  na doslazení podle chuti med, nebo kokosový cukr

Postup:
Mák namočte minimálně na 8 hodin do vody a pak ho v ní mixujte tak dlouho, dokud nebude “mléko“ bílé. Pravidlo zní “čím déle, tím lépe“, protože se do nápoje uvolní více prospěšných látek. Mléko přeceďte od zbytků zrníček a přidejte švestky s medem, které znova rozmixujte. Tento nápoj je nejen výborný, ale vhodný pro děti, pubescenty, nebo lidi, které trápí osteoporóza – zkrátka pro všechny, kteří potřebují zvýšený přísun vápníku.

Nutriční hodnoty na 100g: Energie: 2167 kJ / 518 kcal; Tuky: 42.2 g – z toho nasycené mastné kyseliny 4.9 g; Sacharidy: 4.2 g – z toho cukry 2.3 g; Bílkoviny: 20.2 g;Sůl: 0.053 g; Vláknina: 20.5 g;Vlhkost:6 %Analyticky zjištěný obsah morfinu:3.95 mg / 1kg

Alergeny: Bez alergenů

Minerály a vitamíny ve 100g máku: Vápník: 1438mg; Železo: 9.76mg; Draslík: 719mg; Sodík: 23mg; Fosfor: 870mg; Hořčík: 347mg; Vitamín B1: 3,0mg; Vitamín B6: 0.444mg; Vitamín C: 3.0mg; Niacin: 0.976mg

BIO výrobek pod kontrolou: CZ-BIO-002

Země původu: Turecko
Obsah balení: 250g

Parametry

Cílová skupina BIO
Země původu Turecko
Produkty bez alergenů Bez celeru, Bez siřičitanů, Bez vajec, Bez mléka, Bez sóji, Bez vlčího bobu (Lupina), Bez lepku, Bez sezamu, Bez skořápkových plodů

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: