Maitake trsnatec lupenitý 20g Wolfberry

40108

Nový produkt

Maitake trsnatec lupenitý 20g Wolfberry bez genetické modifikace. Houba, která má podle tradiční čínské a japonské medicíny blahodárný vliv na lidský organismus.

Více informací

19 Kč s DPH

950 Kč/kg

Více informací

Maitake, neboli trsnatec lupenitý, je jedlá houba, která paraziticky roste především na kořenech a kmenech dubů a habrů, vzácně i na kaštanovníku setém. Jeho plodnice tvoří 25 až 50 cm široké trsy složené z velkého množství vláknitých, polokruhovitých, jednostranných, kloboučků. Ty jsou hnědošedě až sazově šedě zbarvené, třeň je bělavá a mnohonásobně větvená.

Domovinou trsnatce lupenitého je severovýchod Japonska, odkud se rozšířil i do Severní Ameriky. Dá se najít i v našich lesích, ale to je záležitost těch nejzkušenějších mykologů. Podle tradiční čínské a japonské medicíny napomáhá maitake organismu čelit stresovým situacím, úzkosti nebo tělesné a duševní únavě a zlepšuje tělu schopnost odolávat změněným životním podmínkám.

Maitake znamená v překladu z japonštiny "tančící houba". Není doloženo proč, ale údajně se kdysi její hmotnost vyvažovala stříbrem, takže její nálezce nad tímto "pokladem" tančil. Podle jiné teorie se tak jmenuje díky tomu, že se plodnice trsnatce různě překrývají a přilehají k sobě, takže připomínají rojení motýlů.

Maitake má nasládlou chuť a aroma a v současnosti se těší čím dál větší oblibě. Výborně se hodí i do české kuchyně na přípravu bramboračky, kulajdy, do houbových omáček a polévek, ale i na dochucení masa nebo rizota. Příprava je velmi jednoduchá, takže se potřebné množství hub zalije horkou vodou, nechá asi 30 minut nabobtnat a takto upravené se dají na 10 až 15 minut vařit.

Další názvy: Maitake, Trsnatec lupenitý, Grifola frondosa, Sírovec, Hui shu hua.

Země původu: Čína
Obsah balení: 20g

Parametry

Země původu Čína
Produkty bez alergenů Bez mléka, Bez sóji, Bez vlčího bobu (Lupina), Bez lepku, Bez hořčice, Bez sezamu, Bez skořápkových plodů, Bez celeru, Bez siřičitanů, Bez podzemnice olejné (arašídů), Bez vajec

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: