Jáhly BIO 200g Wolfberry

40193

Nový produkt

Wolfberry jáhly jsou lehce stravitelná a sytá potravina. Obsahují vlákninu a celou řadu vitamínů a minerálů. Vhodné pro celiaky. Produkt v BIO kvalitě.

Více informací

18,00 Kč s DPH

90,00 Kč/kg

Více informací

Jáhly pocházejí z Číny a jedná se o vyloupané proso. Semínka jsou žluté kuličky o velikosti kolem 1 milimetru, které jsou výživné, syté a velmi lehce stravitelné. Jáhly působí zásaditě a navíc, díky tomu, že neobsahují lepek, jsou vhodné pro bezlepkovou dietu.

Jáhly jsou výborný pokrm pro nejen pro sportovce, těžce pracující a rekonvalescenty, ale i pro děti. Obsahují vitamíny B1, B2, B3 a B6, z minerálů v nich najdete především fosfor a hořčík. Kromě toho se jedná o potravinu s vysokým obsahem vlákniny, protože jí mají více jak 8%.

Z jáhel se dá připravovat celá řada sladkých i slaných pokrmů. Naše babičky z nich dělaly staročeský jáhelník, ale výborně se hodí i k přípravě nákypů, placiček, jáhlového “rizota“, nebo například karbanátků. Nic nezkazíte ani tím, když jáhly budete používat jako přílohu místo rýže.

Při přípravě pokrmů jáhly nejdříve minimálně dvakrát propláchněte na sítku horkou vodou. Pokud je chcete mít rychleji uvařené, tak je po spaření namočte na několik hodin do studené vody, ve které je pak můžete rovnou uvařit. Při vaření nebo dušení se dávají 3 díly vody na 1 díl jáhel. Jestli chcete, ať zůstanou semínka celá, tak je po propláchnutí a odkapání opatrně opražte.

Nutriční hodnoty ve 100g: Energie: 1582 kJ / 378 kcal; Sacharidy: 71 g – z toho cukry 0 g; Bílkoviny: 11.2 g; Tuky: 4.22 g – z toho nasycené 0.72 g; Vláknina: 8.5 g; Vlhkost: 10 g

Vitamíny a minerály ve 100g: Vápník: 8 mg; Sodík: 5 mg; Železo: 3 mg; Fosfor: 285 mg; Draslík: 195 mg; Hořčík: 114 mg; Niacin: 4,7 mg; Vitamin B1: 0,42 mg; Vitamin B2: 0,29 mg; Vitamin B6: 0,38 mg

Alergeny: bez alergenů, ale mohou obsahovat stopy lepku.
BIO výrobek pod kontrolou: CZ-BIO-002

Země původu: USA
Obsah balení: 200 g

Parametry

Cílová skupina BIO
Země původu USA
Produkty bez alergenů Bez celeru, Bez siřičitanů, Bez vajec, Bez mléka, Bez sóji, Bez vlčího bobu (Lupina), Bez lepku, Bez sezamu, Bez skořápkových plodů

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: