Čiroková mouka hladká 250g Adveni Zobrazit větší

Čiroková mouka hladká 250g Adveni

44023

Nový produkt

Čiroková mouka hladká 250g Adveni. Univerzální mouka vhodná na sladké i slané pečení a díky vyššímu obsahu proteinů často vyhledávána vygeteriány, vegany a makrobiotiky.

Více informací

Tento produkt není momentálně k dispozici.

O dostupnosti zboží Vás budeme rádi informovat.

29 Kč s DPH

Více informací

Čiroku se v USA pro jeho výborné pekařské vlastnosti přezdívá pšenice celiaků. Tato přirozeně bezlepková obilovina, jedna z nejstarších obilovin vůbec, pochází původně z Afriky, kde ji pěstovali už staří Egypťané. Později se čirok zabydlel i v Evropě, Asii a Americe. V celosvětové produkci čirok zaujímá páté místo v obilovinách pěstovaných pro lidskou výživu hned za pšenicí, kukuřicí, rýží a ječmenem, a sedmé místo ve všech pěstovaných plodinách ještě po sóje a bramborách.

U nás se používá už od 20. let minulého století technický čirok. Zrno bílého čiroku a mouku z něj vám na český trh přinesla společnost Adveni Medical v roce 2014 jako jednu z alternativ bezlepkových obilovin.

Proč ji zařadit do jídelníčku
Čirok má vysoký podíl kvalitních bílkovin (srovnatelně s quinoou či amarantem), navíc obsahuje esenciální aminokyselinu lysin, která se v rostlinné říši vyskytuje poměrně vzácně a která je zásadní pro správný růst a vývin mladého organismu. Proteiny obsažené v čiroku se svým složením přibližují kvalitě živočišné bílkoviny a svou biologickou hodnotou předčí i mléko a sójové boby. Právě díky svému vysokému obsahu proteinů je vhodný také pro vegetariány, vegany a makrobiotiky.

Čirok je dále bohatý na antioxidanty, vitaminy skupiny B a některé minerály (vápník, draslík, hořčík).

K čemu se hodí
• univerzální mouka vhodná na sladké i slané pečení
• zahušťování
• pro přípravu chlebových placek

Jak s ní zacházet
Čirokovou moukou můžete nahradit až polovinu běžné mouky v receptu. Tato mouka je tmavší než ostatní běžné mouky, proto se příliš nehodí do světlého pečiva.
Čirokovou mouku je možné použít v kombinaci s univerzální nízkoškrobovou směsí bez kukuřice BAKE-A-CAKE nebo také se směsí SIMPLY ADVENI.

Složení: 100% čiroková mouka hladká

Průměrné výživové hodnoty na 100g:
Energetická hodnota:
1604 kJ/ 383kcal; Tuky: 3,4g; z toho nasycené mastné kyseliny: 0,4g; Sacharidy: 75,1g; z toho cukry: 2 g; Vláknina: 6,7g; Bílkoviny: 8,7g; Sůl: 0,01g

Skladování:v suchu a chladu

Země původu: EU
Obsah balení: 250g

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: